Wsparcie Techniczne IdoSell (IAI) - IdoMods.pl

Edytowanie i tłumaczenie tekstów (literałów) w szablonach XSLT, SMARTY IdoSell

02.03.2023

Czy chcesz by Twój sklep podbijał światowe rynki? Jeśli tak, to Twoja strona powinna być dostępna przynajmniej w wersji anglojęzycznej. Jeżeli oferta Twojego sklepu jest skierowana do wielu krajów, to warto zadbać o to, by jej treść była zrozumiała dla każdego klienta. Dlatego należy poszerzyć dostępne wersje językowe dla strony. IdoSell udostępnia swoim użytkownikom narzędzia służące do edytowania oraz tłumaczenia tekstów (literałów), które znajdują się na stronie sklepu. Są to XSLT, SMARTY i Composer. W danym artykule przedstawimy jak tego dokonać przy użyciu XSLT oraz SMARTY. 

Sprawdź także, jak tłumaczyć i edytować teksty (literały) w COMPOSER

Charakterystyka tłumaczeń tekstów literałów naszej strony w szablonach XSLT i SMARTY?

Przy XSLT i SMARTY, jak również przy Composerze możemy pobrać i wgrać plik do tłumaczeń w formacie XLIFF. Takie rozwiązanie jest wygodne i użyteczne, gdyż możemy:

XSLT, SMARTY a Composer

Edytując literały przy użyciu XSLT i SMARTY możemy tłumaczyć wyłącznie poszczególne szablony. W Composerze możemy tłumaczyć wszystkie literały, które znajdują się w naszych szablonach. Dodatkowo, w Composerze, oprócz pobrania ich w pliku XLIFF, możemy skorzystać z uproszczonego kreatora, w którym uzupełniamy odpowiednie rubryki.

Jak edytować i wgrywać tłumaczenia XSLT i SMARTY?

Proces edycji i przesyłania tłumaczenia jest podobny zarówno dla XSLT, jak i SMARTY. Na początku zaloguj się do panelu sklepu, w którym chcesz dokonać zmian.
Z menu (nawigacji) po lewej stronie wybierz:

Moderacja > Wygląd sklepu > Zarządzanie szablonami stron

Panel Administracyjny IdoSell -> Moderacja -> Zarządzanie szablonami stron

Otworzy się strona zarządzania szablonami dla danej strony, na której wybierz w panelu szablonu pozycję “Tłumaczenie” przy aktualnie aktywnym szablonie lub dowolnym innym, który ma zostać przetłumaczony.

Widok aktywnego szablonu w idosell

Zostaniesz przeniesiony do panelu “Pobierz tłumaczenie” i wybierz język w sekcji “Język przygotowany przez tłumacza:”. Następnie pobierz plik XLIFF. 

Pobieranie tłumaczenia XLIFF w IdoSell

Teraz otwórz pobrany plik i wstaw przetłumaczony tekst zawarty w tagach  <source> </source> do odpowiadającego mu, podanych poniżej tagów <target> </target>.

Widok pliku XSLT z tłumaczeniami

Gdy plik zostanie przygotowany, wgraj go do panelu “Wgraj tłumaczenie”, który znajduje się obok panelu “Pobierz tłumaczenie”. W tym celu wybierz język w sekcji “Język przygotowany przez tłumacza”, a następnie w sekcji “Plik XLIFF z tłumaczeniem” wgraj przygotowany plik z dysku i wciśnij “Wykonaj”.

Wgrywanie przygotowanego tłumaczenia XLIFF w IdoSell

Zostaniesz przeniesiony do panelu “Tłumaczenie maski”. W nim zatwierdź wykonanie operacji przyciskiem “Wykonaj”.

Podsumowanie przygotowanego tłumaczenia maski IdoSell

Przetworzenie żądania może zająć chwilę, na koniec powinna pojawić się “Informacja” o pomyślnym dodaniu szablonu z tłumaczeniem. Teraz możesz ustawić ten szablon w swoim sklepie.

Powiadomienie o pozytywnym dodaniu przetłumaczonego szablonu

Podsumowanie

IdoSell daje możliwość wprowadzania tłumaczeń dla szablonów XSLT oraz SMARTY. Proces dodawania tłumaczeń wygląda identycznie zarówno dla XSLT, jak i SMARTY. Przedstawiliśmy krok po kroku, jak pobrać i wgrać plik XLIFF dla wybranego szablonu, a także jak wprowadzać w nich tłumaczenia. Jeżeli chcemy przetłumaczyć literały ze wszystkich szablonów, to możemy użyć Composera. W nim możemy również wprowadzać tłumaczenia w wygodnym kreatorze. Literały w pliku XLIFF możemy przetłumaczyć sami lub automatycznie na przykład przy użyciu naszej autorskiej aplikacji do tłumaczeń maski(szablonu), maili transakcyjnych, produktów oraz stron informacyjnych w HTML. Liczymy na to, że nasze wskazówki pomogą tobie odnieść sukces za granicą!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
cloud-synccartearthbullhorncrossmenu
0
Would love your thoughts, please comment.x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram